Search For Movies Here :


Top Channel/ “Si fantazma, vijnë nga s`e pret”, Turqia nxjerr “dronët kamikazë!

Turqia ka eksportuar për herë të parë dronët e saj autonomë të sulmit, Kargu, të cilët njihen ndryshe dhe si dronët “kamikazë”. Ata janë prodhim i kompanisë turke STM – dhe po tërheqin gjithmonë e më shumë vëmendje, duke u etiketuar dhe si një prej armëve të rëndësishme të së ardhmes. Pas negociatave të nivelit të lartë, u nënshkrua kontrata e parë për eksportimin e këtyre pajisjeve. Dorëzimi, përfundon brenda vitit, thuhet në deklaratën e kompanisë prodhuese, ku nuk sqarohet ndërkohë se cili është vendi i destinacionit. Përmes një postimi në Tëiter, Ismail Demir, kreu i Presidencës së Industrive të Mbrojtjes të Turqisë, sqaroi se me aftësitë e saj të përparuara, industria turke e mbrojtjes po vazhdon zgjerimin dhe hapjen nëpër botë. Kargu mund të funksionojë si një platformë e vetme dhe si pjesë e një grupi deri në 20 platforma, siç është testuar në ushtrimet stërvitore, të nisura që në 2019-tën.Kargu tashmë përdoret në mënyrë efektive nga Forcat e Armatosura Turke në terren.

Pamje: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Turkey#Drone#TopChannelNews

FILE INFORMATION
Name Download Top Channel/ “Si fantazma, vijnë nga s`e pret”, Turqia nxjerr “dronët kamikazë!
Channel
Top Channel Albania
Views 32,375
Like 216
Duration 1:4
Uploaded On 22 July 2021
Tags: lajmetop channeltop channel shqiperitop channel youtubetopchannel albaniatopchannelalbania